SAP’de IDOC Nedir, BDOC Nedir?

IDOC (Intermediate Document): SAP.’nin sistemler arası veri taşımak için kullandığı standart veri taşıma yapısıdır. R/3 sistemi ile SAP olan ve SAP olmayan uygulamalar arasında ara  katman olarak doküman değiş tokuşunu sağalayan taşıyıcılardır. Veri elemanlarından oluşturulmuş parçaların oluşturulmuş kolleksiyonlardır. IDOC.’lar temel olarak Application Link Enabling (ALE) ve Electronik Data Interchange (EDI) için kullanılır. Uygulama içinde veri […]

Yazan - Fatih Anıl

Ocak 07, 2020
"

IDOC (Intermediate Document): SAP.’nin sistemler arası veri taşımak için kullandığı standart veri taşıma yapısıdır. R/3 sistemi ile SAP olan ve SAP olmayan uygulamalar arasında ara  katman olarak doküman değiş tokuşunu sağalayan taşıyıcılardır. Veri elemanlarından oluşturulmuş parçaların oluşturulmuş kolleksiyonlardır.

IDOC.’lar temel olarak Application Link Enabling (ALE) ve Electronik Data Interchange (EDI) için kullanılır. Uygulama içinde veri işlemek için kullanılamazlar.

BDOC (Business Documents) : Mobil istemciler ile veri alış verişini sağlayan bir CRM middleware (ara katman yazılımıdır). Business object (iş nesnelerini) dahili olarak işlemek için merkezi veri yapılarıdır. IDOC.’ların dahili işlenmeleri manuel yapılmasının aksine BDOC.’lar işleme süreçleri otomatik olarak üretilir.

Kaynak: https://answers.sap.com/questions/1559677/what-is-idoc-and-bdoc.html

0 Comments

Submit a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir