Android İçin F Klavye

Benim gibi 10 parmak klavye kullanıyorsanız cep telefonunuzda da klavye arayışına gireceksiniz demektir. iOS cephesini bilemeyeceğim ama Android ekosisteminde birkaç seçeneğiniz var. Önceliği yerli yazılımlara vermek istiyorum. İki adet yerli Android uygulaması var, birincisi BlueM üretimi “Türkçe Klavye” ikincisi ise typo.com üretimi “Turkish Keyboard”. Türkçe Klavye Uygulaması Şu anda yazıyı yazdığım klavye BlueM tarafından üretilmiş. […]

Yazan - Fatih Anıl

Kasım 18, 2017
"

Benim gibi 10 parmak klavye kullanıyorsanız cep telefonunuzda da klavye arayışına gireceksiniz demektir. iOS cephesini bilemeyeceğim ama Android ekosisteminde birkaç seçeneğiniz var.

Önceliği yerli yazılımlara vermek istiyorum. İki adet yerli Android uygulaması var, birincisi BlueM üretimi “Türkçe Klavye” ikincisi ise typo.com üretimi “Turkish Keyboard”.

Türkçe Klavye Uygulaması

Şu anda yazıyı yazdığım klavye BlueM tarafından üretilmiş. Standart olarak Q düzeniyle aktifleşen uygulamanın ayarlarından F düzenine geçirmeniz gerekiyor. Tuş büyüklükleri dokunma konusunda sorun yaşayanlar için oldukça ideal ayarlanmış. Klavye teması desteği olan klavyeyi ister koyu ister açık renkte ve sunulan diğer temalarla kullanmak mümkün. Tek dezavantajı kaydırarak yazma özelliğinin olmaması; gerçi on parmak klavye kullanıcıları için akıllı klavye tahminleri çileden çıkartıcı olabiliyor kimi zaman, bu özelliği arayanlar için tatmin edici olamayacaktır.

0 Comments

Submit a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir