WordPress Eklentilerini Veri Tabanından Devre Dışı Bırak

Çalıştığımız web sitelerini çoğu zaman gerek bakım, gerek güncelleme, gerek hata düzeltme amacıyla yerel sunucudan (bilgisayarımda çalışan) uzak sunucuya ya da tam tersi yönde taşımak zorunda kalmışızdır. Böyle durumlarda ilk yapılması gereken veri tabanında kayıtlı web sitesi URL’sini düzeltmek olacaktır. Bu düzeltmeyi yapmamıza rağmen yönetim paneline ulaşırken aktif eklentilerin veri tabanı kayıtlarındaki URL’ler nedeniyle istediğimiz […]

Yazan - Fatih Anıl

Şubat 10, 2019
"

Çalıştığımız web sitelerini çoğu zaman gerek bakım, gerek güncelleme, gerek hata düzeltme amacıyla yerel sunucudan (bilgisayarımda çalışan) uzak sunucuya ya da tam tersi yönde taşımak zorunda kalmışızdır.

Böyle durumlarda ilk yapılması gereken veri tabanında kayıtlı web sitesi URL’sini düzeltmek olacaktır. Bu düzeltmeyi yapmamıza rağmen yönetim paneline ulaşırken aktif eklentilerin veri tabanı kayıtlarındaki URL’ler nedeniyle istediğimiz sayfaya ulaşamayabiliriz.

Yönetim paneline ulaşamadığımız bu adımda en doğru eylem aktif eklentileri devre dışı bırakmak olacaktır. Aktif eklentiler bir kaç yolla devre dışı bırakılabilir. Bana daha pratik gelen ve ayarlarının da silinmediği veri tabanı kayıtlarını değiştirerek eklentileri devre dışı bırakma işlemi için;

Siteniz için kullandığınız veri tabanına bağlanmalısınız. Bunu ister phpMyAdmin bağlantısıyla isteseniz bir SQLYog gibi bir istemciyle yapabilirsiniz.

Bağlantıyı gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki kayıt değişikliği ile bütün eklentileri bir çırpıda devre dışı bırakabilirsiniz:

/WORDPRESS EKLENTİLERİNİ DEVRE DIŞI BIRAKMAK İÇİN mySQL SCRIPTİ/
UPDATE wp_options SET option_value=” WHERE option_name=’active_plugins’;

https://www.templatemonster.com/help/wordpress-disable-plugins-via-database-manual-removal.html

1 Comment

  1. yavuz

    Bilgi için teşekkürler
    iş hayatınızda başarılar dilerim

    Reply

Submit a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir